Üniversite olarak eldeki imkânları en etkin şekilde kullanmaya özen gösterildiğini her defasında söyleyen, dile getirilen talep ve temennilerin bizzat takipçisi olacağını ifade eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, fakülte ziyaretlerine Sağlık ve Spor Bilimleri Fakülteleriyle devam etti. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Özata, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersan Kara ve Genel Sekreter Hüseyin İlter ile fakülte akademisyenlerinin hazır bulunduğu toplantılarda her iki fakültedeki son gelişmeler, yapılan faaliyetler ve toplumsal katkılar dile getirildi.

Sağlık ve Spor Bilimleri Fakültelerindeki mevcut durumu yerindelik ilkesi çerçevesinde görmek amacıyla yapılan incelemelerde sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Bu kapsamda Sağlık Bilimleri Fakültesinde yeni açılacak bölümler, mevcut binanın fiziki kapasitesi ve güçlendirme durumu, öğrenci topluluklarının faaliyeti çerçevesinde İl Sağlık, Milli Eğitim ve Aile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile yapılan paydaş çalışmaları, deprem bölgesinde gerçekleştirilen faaliyetler ve beklentiler (simülasyon laboratuvarı vb.) dile getirildi. Spor Bilimler Fakültesinde ise işletme kurularak Kırşehir halkının da katılabileceği ücretsiz kurslar açılması, SAUTER’e (Sporcu Sağlığı Araştırma, Uygulama ve Termal Rehabilitasyon Merkezi) fakülte akademisyenlerinin katkısı, spor danışmalığı odaklı sağlık turizmin yapılabilmesi ve jeotermalle sporcu sağlığını birleştirmesi ile sporun sektörel ihtiyacının karşılanması, özel yetenek sınav süreçleri ve sportif başarılar gündem oldu.

Dünya Üniversite Oyunlarından Dört Madalya ile Dönmek Gurur Verici

Rektör  Karahocagil, Çin’in Chengdu kentinde düzenlenen 2023 FISU 31. Dünya Üniversite Oyunlarında Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden Hakan Reçber’in - Erkekler 63kg’da altın madalya, Merve Dinçel’in - Kadınlar 49kg’da gümüş madalya, Mervenur Erdem’in -  Kadınlar 73kg’da gümüş madalya ve Ferhat Can Kavurat’ın Erkekler 68kg’da bronz madalya almalarına da ayrı bir parantez açarak şunları söyledi: ‘’Öğrencilerimizin, sporcularımızın birçok alanda başarıları var. Bu başarılar bizleri gururlandırmaktadır. Üniversitemiz sporcuları bu önemli organizasyonda dört madalya kazanarak ülkemizin yüzünü güldürdü. Kendilerini ve hocalarını tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum’’ dedi.