Rektör Karakaya Aksaray’da Bölge Rektörleri  ile Bir Araya Geldi

Şehirle olduğu kadar bölge ile de bütünleşik yapı kurmaya özen gösteren ve bu konuda temaslarına devam eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 27 Aralık 2017 tarihinde Aksaray’da bölge üniversitelerinin rektörleri ile bir araya geldi.

Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin’in daveti üzerine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ve Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Aksaray Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda buluştular. Üniversiteler arasında iyi örneklerin  paylaşımı ve iş birliği konularının ele alındığı yemekli toplantıda üniversitelerin birbirleriyle yapabilecekleri işbirliklerinin önemine dikkat çekildi.

 

Bölgenin menfaati için yapılabileceklerin görüşüldüğü toplantıda Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesinin akademik çalışmalarından ve fiziki gelişiminden bahsetti. Pilot üniversite projeleri ve kalite süreçleri hakkında da bölge rektörlerine bilgi veren Prof. Dr. Vatan Karakaya, yapılacak iş birliklerine destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi.  

Ziyaret, üniversitelerde karşılaşılan genel sorunlar, çözüm önerileri ve yapılabilecek işbirliği alanlarının konuşulduğu sohbet ile sona erdi.

  2017 - 2021
Stratejik Plan
Kurum İç
Değerlendirme Raporu (KİDR)
Kariyer Planlama Memnuniyet Yönetim Sistemi
 
 
Öğrenci Bilgi Sistemi
Engelli Öğrenci Birimi
Erasmus - Dış İlişkiler Ofisi
Bologna Süreci
BAP Koordinatörlüğü
 
Sağlık Bilimleri Dergisi
Eğitim Fak. Dergisi (KEFAD)
Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi
İİBF Dergi
Ahi Evran Medical Journal
Kalite Koordinatörlüğü
 
 
Etkinlik Bilgi Sistemi
Pedagojik Formasyon Birimi
Gazete Dergi Arşivi
Medyada Üniversitemiz
Yemek Listesi